IZOLACJE

IZOLACJE CIEPLNE metodą natryskową pur

izolacja natryskowa (1)
ocieplenia_piana_8-1024x683 (1)

Metoda natryskowego ocieplania pomieszczeń pianą PUR polega na mechanicznym rozprowadzeniu w sposób ciągły warstwy izolacyjnej (piany poliuretanowej)  na daną powierzchnię, unikając przerw technologicznych i łączeń materiału.

Zalety termoizolacji z piany PUR:
• jednolita warstwa izolacyjna
• brak mostków powietrznych
• bardzo wysoka szczelność (piana poliuretanowa podawana jest w postaci płynnej, • następnie rozszerzając się wypełnia dokładnie każdą szczelinę)
• trwałość (piana nie traci swoich wartości izolacyjnych z upływem czasu)
• zimą chroni przed utratą ciepła, latem przed nadmiernym nagrzewaniem się domu

Wyróżnia się dwie metody ocieplania pianą:
1. Piana zamknięto-komórkowa – Zbudowana jest małych zamkniętych pęcherzy. Jej właściwości są podobne do polistyrenu XPS dlatego stosuje się ją w podobnych miejscach – fundamenty, ściany, miejsca podmokłe. Nie jest paro-przepuszczalna ale ma bardzo wysoką odporność na wodę. Jest bardzo lekka (30 – 55 kg/m3).

2. Piana otwarto-komórkowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Jest materiałem bardzo lekkim (8 do 12 kg/m3). Dla porównania wełna mineralna waży od 20 – 80kg/m3. Piana otwarto-komórkowa jest elastyczna, doskonale sprawdza się na konstrukcja drewnianych, poddaszach czy wypełnieniach szkieletowych. Nie odczepia się od elementów konstrukcyjnych, a pracuje razem z nimi. Jest bardziej nasiąkliwa od piany zamknięto-komórkowej, dlatego jeśli wykorzystujemy ją na ścianach szkieletowych czy poddaszach, zalecane jest wykonanie paroizolacji z folii od strony wewnętrznej.

Zasięg działalności: do 150km od Łomży

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem usługi izolacji cieplnej metodą natryskową, prosimy o kontakt telefoniczny. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

tel. +48 793 323 698